Změny OWL týmů

Pokračujeme v informativní sérii kolem Overwatch Competitive scény. Tentokrát si vezmeme na paškál jednotlivé změny v OWL týmech během off-season.

Co dělají týmy během off-season? Sepisují nové kontrakty, mění stávající, shánějí sponzory.. no zkrátka spoustu administrativní práce, která nejde vidět, ale ve výsledku může velmi pomoct nebo naopak uškodit. Několik týmů již bez servítek oznámilo změny, které se jich týkají tak to nebudeme dlouho protahovat a jednotlivé týmy si pořádně rozebereme.

Boston Uprising:

Tým, kterému se podařilo probojovat do samotného play-off Inaugural season Overwatch League. Stabilní výsledky a schopnost porazit ty nejlepší, říkáte si? Rozhodně to byly atributy, kterými se mohli Uprising pyšnit, ale přesto se shodneme na tom, že bylo v rosteru spoustu jmen navíc a právě to se vedení Bostonu rozhodlo změnit. Ze svých řad propouští hned 4 hráče:

Shin „Kalios „Woo-yul

Mikias „Snow“ Yohannes (v inaugural season nenastoupil na jediný zápas)

Connor „Avast“ Prince (nejnovější přírůstek do týmu jej i jako první opouští)

Stanislav „Mistakes“ Danilov

Když vezmeme v potaz fakt, že se Uprising zbavili již během sezóny jednoho z nejnadanějších Genji hráčů světa – mladičkého DreamKazpera, přicházíme k faktu, že se můžeme těšit na zajímavé doplnění. Původní, hlavní sestava však zůstává nezměněna takže opět uvidíme korejské bohy Strikera a Gamsu nebo dánskou Mercy Kellexe.

 

Dallas Fuel:

Dallas má změn mnohem méně, neboť jich provedl spoustu již během ligy. Určitě si všichni pamatujeme release známého streamera xQc (včetně pokut) nebo výměnu supportů s LA Valiant. Dallas Fuel však se změnami nekončí a uvolňuje hned tři cenné pozice neboť tým opouští tito hráči:

Christian „Cocco“ Jonsson (přesunuje se do pozice asistenta coache)

Brandon „Seagull“ Larned (končí s kompetitivním OW)

Sebastian „Chipshajen“ Widlund

Fuel se tímto krokem zbavili téměř všech svých původních main tanků. V sestavě však stále mají 2x offtanka Taimou a Mickie a korejce OGE na pozici jediného main tanka. Uvidíme jak tyto změny přispějí k výkonu týmu, protože celá řada fanoušků, která týmu fandí jistě ztratila během první sezóny naděje na zlepšení. Jedno z nejlidnatějších měst Texasu má co dohánět aby si udrželo svou fanbase, zvlášť po opuštění známého streamera Seagulla.

Florida Mayhem:

Evropská naděje v podobě komplet severského týmu Florida Mayhem nadobro končí s celou touhle sestavičkou. Je to rána pro spoustu fanoušků McDonald’s skinů a evropského Overwatche, ale dalo se to očekávat. Mayhem byli jeden z nejhorších týmů ligy a nepomohlo ani najmutí korejské špičky z Contenders Sayaplayera s aWesomeGuyem. Jediný švédský viking, který zůstává na svém místě je DPS hráč TviQ. Jinak se loučíme:

Andreas „Logix“ Berghmans

Tim „Manneten“ Bylund

Johan „CWoosH“ Klingestedt

Sebastian „Zebbosai“ Olsson

Aleksi „Zuppeh“ Kuntsi

Joonas „Zappis“ Alakurtti

Houston Outlaws:

Méně smutná zpráva už putuje z řad druhého, Evropany nejoblíbenějšího týmu Houston Outlaws. Pistolníci mění sestavu pouze o třech hráčích a to těch, u kterých jsme to nejspíš čekali:

Lucas „Mendokusaii“ Hakansson (odehrál jediný zápas, přesunuje se na pozici content creatora)

Matt „Clockwork“ Dias

Russell „FCTFCTN“ Campbell (main tank, kterého Outlaws nabrali teprve nedávno, bohužel se neosvědčil)

Ostatní hráči zůstávají na svých místech, objevila se však spekulace že by se mohl uvolnit i jeden z nejlepších Junkratů ligy – Jake. V kuloárech se hovoří o přesunu na pozici castera/analyzátora.

LA Gladiators:

Gladiátoři byl v podstatě našlapaný tým, kterému sice nějakou dobu trvalo se prosadit, nicméně pak dokázal, že není radno jej podceňovat a skvělými zápasy se probojoval až do play-off. Los Angeles a jejich fialový favorit sice neměli nijak stabilní výsledky, ale hráli to srdíčkem a to se cení. Jejich největší tahoun byl ke konci ligy korejec Fissure, který přišel z nejlepšího týmu Inaugural season London Spitife. Dlouho mu to však nevydrželo a Gladiators opouští spolu s dalšími:

Baek „Fissure“ Chan-hyung (chtěl hrát za korejský tým, přestupuje pod Seoul Dynasty)

Luis „iRemiix“ Figueroa

Ted „silkthread“ Wang

Choi „Asher“ Jun-sung

Změny v LA jsou celkem zásadní neboť jim teď chybí hráči, kteří by zastávali některé konkrétní role. Americká dvojice Surefour & Hydration však zůstávají stejně jako dvojice finských supportů.

New York Excelsiors:

Jeden z nejstabilnějších týmů OWL nemá důvod měnit roster. Jediná změna spočívá v propuštění tanka Januse, který ovšem příliš nehrál.

Philadelphia Fusion: 

Černý kůň Inaugural Season OWL je s týmem rovněž spokojen, přesto jsme však očekávali jisté změny. Stříbrní Fusions mění tři hráče:

Georgii „Shadowburn“ Gushcha (jedna z největších hvězd týmu byla během ligy poněkud zastíněna)

Joseph „Joemeister“ Gramano

Park „DayFly“ Jeong-hwan

Oba střídající supporti byli propuštěni z řad Philadelphia Fusion tudíž celá tato role padá na bedra, snad můžu tvrdit, že dnes již legendární dvojice Boombox & Neptuno. Uvidíme zda se druhý nejlepší tým z inaugural season rozhodne doplnit roster na 12 hráčů, zatím jsou tohle jejich změny.

San Francisco Shock:

Shock měli projít změnami již během ligy, neboť výsledky nasvědčovali jejich špatné kooperaci a výkonu. Vedení týmu v čele s basketbalovým obchodníkem Andy Millerem se rozhodli udělat tyto kroky nyní. Změny San Francisco Shock:

David „Nomy“ Ramirez (jediný Mexičan v lize)

André „IDDQD“ Dahlstrom (Nehrál téměř žádný zápas)

Daniel „DhaK“ Martiner Paz

SF Shock tak vyřadili valnou většinu hráčů z jiné, než americké národnosti. Uvidíme zda změny přinesou týmu konečně úspěchy, které tak vehementně potřebují.

Seoul Dynasty:

Jeden z největších favoritů ligy před samotným začátkem, jediný reprezentant korejského města a hned toho hlavního. Soul byl bohužel ztratil mnoho příznivců neboť se jim z pozice horkého favorita nepodařilo postoupit ani do play-off. Dynasty proto zveřejňují hned 5 celých změn:

Gong „Miro“ Jin-hyuk (legendární Winston hráč neudržel tempo s mladými hráči a je z týmu propuštěn)

Choi „Wekeed“ Seok-woo

Heo „Gambler“ Jin-woo (Support Dynasty přechází do role streamera/content creatora)

Moon „Gido“ Gi-do

Přichází: Fissure z LA Gladiators

Shanghai Dragons:

Na závěr tady máme nezapomenutelné draky ze Shanghaie, kteří v lize opravdu nevyhráli jediný zápas. Je to až neuvěřitelné a Dragons se tímto výkonem zapsali do historie amerického sportu jako dosud nejhorší profesionální tým. Se skóre 0 – 40 nešlo udělat nic než propustit kompletní sestavu čínských hráčů. Loučíme se:

Jing „Roshan“ Wenhao

Liu „Xushu“ Junjie

Chon „Ado“ Gi-hyeon

Kim „Daemin“ Dae-min

Xu „Freefeel“ Peixuan

Chen „Fiveking“ Zhaoyu

Cheng „Altering „Yage

He „Sky“ Junjian

Jedinými přeživšími této šanghajské čistky se stává čínský DPS hráč Diya a dvojice korejců včetně jediné hráčky v lize Geguri. Myslíme, že Shanghai Dragons přijdou do nové sezóny mnohem lépe, protože upřímně.. horší to být už nemůže.

 

Věříme, že valná většina týmů z Overwatch League již sleduje druhou sezónu svou farmářskou ligu – Overwatch Contenders a hledají náhrady popř. již mají náhrady na současnou metu a další sezónu. Tiše doufáme, že jednou z náhrad by mohl být český hráč Tomáš „Ex0rath“ Kotačka, který hrál druhou sezónu, nejprestižnější evropské ligy Contenders za tým Young and Beautiful. I kdyby si Tomáše nikdo nevybral, z EU Contenders bude určitě spoustu hráčů. Chtěli byste je vidět v akci? Nezapomeňte, že již 21. září streamujeme s exkluzivně českým komentářem finále 2. sezóny EU Contenders na našem hlavním kanále MAGNA_TV.

(náhledové photo Robert Paul for Blizzard Entertainment)

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!