V4 zimní season u konce

Většina z Vás již jistě zaregistrovala, že se minulý týden odehrálo playoff, tudíž i poslední hry zimní sezóny V4 Overwatch Series. A jak to všechno dopadlo? Čtěte dále.

Konec února symbolizoval i ukončení Winter Stage V4 Overwatch Series. Po dlouhých třech měsících kompetitivního hraní došlo na lámání chleba a 4 nejlepší týmy z každého tieru se utkaly proti sobě o trojici nejlepších. Kromě vítězných týmů si představíme také MVP hráče z každého tieru. Jedná se o hráče, který týmu přispěl svým výkonem nejvíc s ohledem na daný tier. Nejprve se ve stručnosti podíváme na to, jak to vlastně dopadlo, poté si řekneme, co bude s V4 a Overwatchem na CZ/SK scéně dále.

TIER 3

V posledním tieru se neudálo nic převratného a v tom pořadí, ve kterém se týmy do playoff pouštěly, v tom také skončily. Mezinárodní tým Wubalubadubdub ukázal skvělou dominanci po celou dobu ligy a přestože jim ve finále INAE Lutea dokázala sebrat jednu z map, na vítězství to nestačilo a Wuba si s přehledem obhájili pozici jedničky T3.

Na druhém místě skončila již zmiňovaná Lutea, jedna ze sekcí organizace Inaequalis. Jako jedni z mála dokázali uhrát vyrovnané zápasy se všemi týmy T3 vč. toho prvního. Nádherné představení předvedla Lutea v prvním zápase playoff proti Comeplay, které skvělou připraveností a originálními taktikami doslova převálcovali.

Třetí místo připadlo právě borcům z Comeplay, pro které to byla letos kompetitivní premiéra a oni se jí zhostili na maximum. V zápase o třetí místo dokázali porazit zkušenější česko-slovenskou šestici NoName a bronz tedy zaslouženě připadá jim.

Konečné pořadí T3:

  1. Wubalubadubdub
  2. INAE Lutea
  3. Comeplay

MVP tohoto tieru se stává hráč Mous z týmu Comeplay! Jeho hra za Pharah a celkový přínos pro tým byl doslova outstanding a zaslouženě gratulujeme k ocenění MVP hráč T3.

TIER 2

Challengers league naší soutěže byla zřejmě nejvyrovnanějším bitevním polem ze tří. Potkali se zde velmi vyrovnané ranky a podobně na tom byli hráči také s turnajovými zkušenostmi. Jak už tomu bohužel na česko-slovenské esports scéně bývá, T2 se nevyhnuly problémy v podobě rozpadů 2 týmů. Přitom team Illidari byl horkým adeptem na vítězství, ale i tohle je součástí kompetitivního hraní.

Zřejmě nejzkušenějším týmem v T2 byli ovšem polští Indigo Midnight, kteří šli do V4 již s cenným skalpem v podobě prvenství OverOmnic League. Celkové pořadí dopadlo absolutně jinak než se předpokládalo a o senzaci se postaralo hned několik týmů.

Z tabulky postupovaly 4 nejlepší týmy a to v pořadí Frontline, Indigo Midnight, INAE Corax a poslední Beeswarm. Pravidlo první s posledním přineslo hned na úvod překvapení v podobě sesazení maďarského krále. Frontline tým nebyl ani zdaleka ve formě, kterou předváděl během základní části série a naopak skvělá hra hvězd z české organizace Beeswarm, donutila krále sundat korunu. Největší maďarská naděje Frontline hned v úvodu podlehla Beeswarm.

V dalším zápase se představili IM a Corax sekce organizace Inaequalis. Od INAE se očekávalo mnoho věcí zvlášť po výkonu, který se jim mnohokrát povedl v základní části, proti favorizovanému celku. Bohužel Corax chybělo hned několik hráčů a úvod playoff nezvládli. Jinak tomu v jejich případě bylo v zápase o třetí místo, které si od Frontline sebrali a Maďaři z prvního místa odcházeli z playoff s prázdnou.

Ve finále na sebe mezitím čekal duel polských Indigo Midnight a Čechů z Beeswarm. Obrovské překvapení a skvělý výkon, který Beeswarm ukázali v úvodu hracího dne bohužel nevydrželo a ve finále se ukázal lepší a zkušenější tým. Polsko tedy s první zlatou medailí na V4 Overwatch Series, zasloužená gratulace putuje pro Indigo Midnight a celkové pořadí týmů vypadalo následovně:

  1. Indigo Midnight
  2. Beeswarm
  3. INAE Corax

MVP hráč T2 se stává opět Čech, tentokrát z týmu Beeswarm. Geniální hru a skvělé zlepšení zaznamenal hráč Immeral, jehož Zenyatta byl jedním z důvodů, díky kterému se včeličky usadily na stříbrné příčce.

TIER 1

Nejvyšší liga naší soutěže skončila dle očekávání, vítězstvím hvězdného týmu z Polska, Pogchampik Totalny. Ten ve finále porazil českou naději nEophyte a utržil přitom jednu ze 4 prohraných map v sérii. Tohle, i mnoho dalších faktů potvrdilo dominanci polského World Cup týmu nad česko-slovenskými a maďarskými organizacemi.

nEophyte však bojovali se ctí. Jakožto jediný přeživší, český tým T1, dokázali Pogchampik trápit na každé mapě a ve finále jim i sebrat assaultní Hanamuru. Skvělá práce tohoto týmu v obrovské konkurenci, gratulace však putují opět do Polska, týmu Pogchampik Totalny.

Konečné pořadí T1:

  1. Pogchampik Totalny (6000,-)
  2. nEophyte (3600,-)
  3. 1Digits (2400,-)

Určit MVP nejlepšího tieru nebylo jednoduché. Hráčů s outstanding přístupem bylo hned několik, a tak jsme se rozhodli tentokrát určit 2 hráče. Jedním z nich je polská Pharah/Zarya Archa hrající za tým 1Digits. Druhým hráčem je stříbrný reprezentant z nEophyte. Člověk, který v tieru přispěl zejména fair-play a ukázkovým chováním (ostatně jako celý tým neph). Není to nikdo jiný než flex hráč, nejčastěji působící v roli supporta Selfishh.

Dámy a pánové, děkujeme Vám za přízeň během zimní sezóny V4 Overwatch Series. Byla to šílená jízda, která rozhodně stála za to. V lize bylo zakomponováno zhruba 300 hráčů, každý přenos sledovalo kolem 150 livetime diváků a jeden streamovací den vidělo průměrně kolem 3000 lidí na přenos! Za celou dobu zimní sezóny nás navštívilo více jak 100.000 z Vás a za to Vám patří obdiv.

Velký dík patří partnerům a sponzorům akce, bez kterých by se to samozřejmě nemohlo obejít – X Diablo, X play, Natec Genesis a také Magna TV za skvělý stream a propagaci. Všechny streamované zápasy najdete na hlavním Twitch kanále Magny.

Jak to bude s OW v Česku dál?

Vše se vyvíjí a s Overwatchem a CZ/SK komunitou to není jinak. Frustrace kolem momentálního stavu hry je všeobjímající. Competitive modem počínaje, některými PRO’s a streamery konče. Na česko-slovenské scéně se to podepsalo na rozpadu mnoha týmů. Hráči odcházeli hrát jiné hry, někdy i v kompletních týmech. Před nedávnem ohlásil odchod z kompetitivní scény Overwatche jeden z nejlepších českých hráčů Miroslav „Sardis“ Hájek, který Česko reprezentoval také na zahraniční půdě. Momentální stav hry, nepříliš flexibilní meta nebo malá podpora Blizzardu pro nižší tiery. Ať už za to může cokoliv, hráči a to i v Česku a na Slovensku se začínají od Overwatche vzdalovat. Více už se k tomu vyjádří esports manažer Magny, Zaumer:

„Komunita je dnes úplně jiná, než pro kterou jsme s Magnou začínali Overwatch podporovat. Spoustu lidí odešlo k jiné hře nebo z esports obecně. Většina týmů, které zůstaly jsou hrozně nestabilní, neustále se to hádá a rozpadá. Z hráčů vyprchala ta bojovnost, co byla na začátku a toxicita kolem OW je cítit čím dál víc. Upřímně ani my nejsme ze současného stavu kolem hry dvakrát nadšení. Na programu byla zhruba dvouměsíční pauza před letní částí. Rozhodli jsme se s realizačním týmem Magny, že tuto pauzu prodloužíme do doby, než bude OW a také komunita kolem něj v lepším stavu. Za tým pořadatelů Magny díky za přízeň a adminům za pevné nervy. Doufejme, že se ještě shledáme třeba na King’s Row, zatím ale cya na Kings Canyon! 🙂

S podporou Overwatche Magna ale nekončí. Stále na našich kanálech uvidíte česky komentované mezinárodní EU Contenders a rádi pomůžeme k ukotvení jiné akce pro Overwatch v Česku a na Slovensku. Na závěr nezbývá než Vám doporučit sledovat naše SOCIÁLNÍ SÍTĚ a to vč. V4 OVERWATCH SERIES ať víte, kdy bude V4 Series pokračovat!

 

 

 

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!