V4 Winter Stage polovina za námi!

V4 Overwatch Series je letos rozdělena na zimní a letní část. Zimní je již v přesné polovině a týmy čeká v druhé půli celá řada změn.

Základní část zimní sezóny začala již v říjnu tohoto roku a končí zhruba za měsíc. Za tu dobu stihly týmy odehrát polovinu zápasů, tak se pojďme podívat, jak turnaj probíhal a jak si týmy vedou.

Week 1 – Oťukávaná

V prvním týdnu to byla spíše oťukávaná méně zkušených týmů a hracích dní nebylo tolik. Přesto bylo pár akcí, na které se mohli diváci na streamu koukat. Tým Tier 2 – Soul Side Serpents započal výhrou nad poláky z Indigo Midnight dlouhou šňůru vítězství.

T1 – T2 – T3

Week 2 – První setkání

Druhým týdnem začala liga pořádně a proti sobě už nastoupily týmy v plné rivalitě a síle. Celou sezónu zahajoval T1 souboj eSuba vs nEophyte (ex-ML), kteří si tak mohli vyříkat výsledek z Werk Areny, grandfinále V4 Inaugural Season. Bývalý tým ML, dnes nEophyte, však nezvládl svou odplatu a po těsném výsledku prohrál 2:1. V T1 bylo k vidění hned několik dalších zápasů, které stály za to. Premiéru zažíval např. bronzový tým z Inaugural Season v barvách Gunrunners. Jejich soupeři byli v týdnu polští mistři, 1Digits nebo již zmiňovaný nEophyte. Zápas s 1D se nesl ve velmi vyrovnaném duchu, nEophyte však GRS převálcovali a ukázali tak, po prohře s eSubou, že jsou velmi obávanými soupeři. Překvapením týdne byla výhra nováčka T1 Bite Gaming nad týmem Blitz6.

Překvapení nastalo během tohoto týdne i v T2. INAE Atra nastupovala do první sezóny, jakožto dominantní tým z T3 Inaugural Season. Na úvod však doslova píchla do včelího hnízda, neboť jediný tým, který si z předchozí sezóny obhájil post v T2, Beeswarm, byl jejím prvním pokořitelem.

V T3 měli úspěsný start do zimní části hlavně evropský tým Wubalubadubdub a česká šestice Servidor.

 

https://clips.twitch.tv/PiercingYawningSnailChocolateRain

 

Week 3 – Polská dominance

Třetí týden byl velmi úspěšný pro polské favority. 1Digits i Pogchampik Totalny dostáli svých rolí a oba vyhráli, stejně tak v T2 Indigo Midnight nezaváhali proti Osutistům a INAE Atra. Trochu vyhrocený souboj dvou rivalů Illidari a maďarskými Frontline byl hnán osobními nespory, ze kterých nakonec vzešli lépe čeští hráči z Illidari a Frontline tak utržil první porážku. Svou první porážku na jedné mapě získal i tým Wubalubadubdub, který byl a posléze i bude v T3 zcela bezkonkurenční a Team Servidor se tak stane až do konce poloviny zimní sezóny jediným týmem, kdo „Wubákům“ sebral bod.

 

https://clips.twitch.tv/EphemeralBloodyLatteKappa

 

Week 4 – Bitvy titánů

Čtvrtý týden se nesl v duchu T1 zápasů. Dva vyhrané zápasy pro nEophyte, eSuba však poprvé zaváhala. Dlouho očekávaný souboj mezi Pogchampikem a eSubou nastal v tomto týdnu a přestože byla tehdy produkce streamu ovlivněna několika nevalnými faktory, bitva byla brutální! Esuba nakonec podlehla polské reprezentaci 1:2 a Pogchampik Totalny se najednou stal jasným favoritem. Tuto roli potvrdil i vítězstvím nad nEophyte a mohl tak říct, že skolil oba dva české obry. Esuba si ve čtvrtém týdnu ještě stihla spravit chuť  na B6, Gunrunners či 1Digits a všechny tři porazila.

V T2 padl hned na úvod pětinásobný winstreak týmu Soul Side Serpents a jejich pokořitelem se  stal tým Illidari.

Amatérská liga zažila souboj dvou nejvýše postavených týmů INAE Lutea a Wubalubadubdub, kdy druhý zmiňovaný obhájil svou pozici a porazil Luteu poměrem 2:0.

 

https://www.twitch.tv/magna_tv/clip/AbnegateWonderfulMooseDoritosChip?filter=clips&range=30d&sort=time

 

 

Week 5 – Škatulata v T2

Pátým týdnem končil listopad a na programu streamu z T1 byl Gifted Gaming. Šestka Čechů a Slováků dokázala porazit Blitz6 2:1, proti Bite Gaming a 1Digits však prohráli. Naopak Illidari v T2 mohli slavit. Hat-trick pátého týdne jim zaručil první místo v tabulce.

 

https://www.twitch.tv/magna_tv/clip/BraveHotHamburgerBCWarrior?filter=clips&range=30d&sort=time

 

 

Week 6 – Polský duel

Šestý týden začal zápasem 1Digits vs Pogchampik Totalny, dvou nejsilnějších polských týmů. Pogchampik tentokrát narazili na své vlastní chyby a ztratili mapu kvůli špatné kompozici, nakonec však stejně vyhráli. Zbytek výsledků najdete níže:

 

https://www.twitch.tv/magna_tv/clip/BoxyCrowdedClipsdadUnSane?filter=clips&range=7d&sort=time

 

 

Výsledky z posledního týdne najdete u nás na Discordu 🙂 PogchampikTotalny nakonec předehnal eSubu v T1.

První změna – Mappool

První polovina zimní částí je za námi a tady je již zmiňované změny, které hráče čekají. První a zřejmě nejzásadnější změnou je mappool, na kterém budou hráči válčit v druhé polovině:

 • Control – Ilios / Lijiang Tower / Oasis
 • Escort – Dorado / Junkertown /
 • Route66
 • Assault – Hanamura / Volskaya Industries
 • Hybrid – Eichenwalde / Numbani
 • Tiebreaker (4th map if needed ) – In a case of a draw on Assault or Hybrid, there will be played Busan. (after all regular maps)

 

Druhá změna – Schedule

Rozhodli jsme se uspořádat meeting kapitánů všech tierů (jednotlivě), kde probereme změny vysílacích časů a další záležitosti. Na našem DISCORD serveru bude brzy vytvořeno hlasování o ideálním dni. Shledali jsme se s rozdílným přístupem T1 a zbytku účastníků.

PLAY-OFF

Zimní část V4 Overwatch Series bude mít online play-off, které začne v únoru 2019. Nejlepší 4 týmy proti sobě odehrají pavouka o prvenství svého tieru a možnost baráže. T1 PRO League čeká prizepool v hodnotě 12.000,- který si rozdělí následovně:

T1 prizepool Winter Stage

 1. 6000,-
 2. 3600,-
 3. 2400,-

T2 prizepool Winter Stage

 1. Baráž o postup do T1 (s posledním z T1)
 2. Baráž o postup do T1 (s předposledním z T1)

T3 prizepool Winter Stage

 1. Baráž o postup do T2 (s posledním z T2)
 2. Baráž o postup do T2 (s předposledním z T2)

K tomu se také váže další novinka. S přechodem na letní část se resetují body a týmy tak půjdou dál s čistým štítem. Bude rozšířen transfer hráčů a možnost připsat nové týmy! Zanedlouho bude zveřejněna nová grafická prezentace ligy včetně nového loga a na další část už bychom měli být ready s novým webem! A co víc?! Součástí webu bude žebříček všech cz/sk/pl/hu hráčů Overwatche, fórum a efektivní možnost LFT.

Standings, Schedule, soupisky týmů, statistiky o počtu picknutých map a hrdinů nebo třeba MVP týdne. To vše a mnohem víc na jednom místě! Těšíte se?!

Předtím si ale dáme sváteční pauzu. 16. 12. – 3. 1. buďte s rodinou a užijte si klidný a pohodový, vánoční čas a nezapomeňte, že s Magnou hrajeme o nějaké ty ceny u nás na FB. Šťastné a Veselé přeje Magna a tým V4 Crew!

 

 

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!