V4: Analýza a dny Playoff

Vyřazovací fáze V4 je za dveřmi a týmy se již pilně připravují. Kdy že to všechno vypukne a koho tipují na vítěze komentátoři? Dozvíte se v článku.

 

Playoff neboli vyřazovací fáze naší ligy je již doslova za dveřmi. Týmy dostali základní informace okolo map a systému hraní. Teď stojí za zmínku také datum počátečního hracího dne, tedy souboj našich „nejslabších“ – TIER 3. Pavouk každé z lig bude streamován samostatně a jako první se uvidíme již toto úterý, tedy zítra, 12. 2. 2019. Něco víc o playoff TIER 3 najdete v předchozím článku nebo ze záznamů na Twitchi. Na programu budou následující týmy:

A jak to vidí naši komentátoři a analyzátoři, kteří sledovali celý průběh ligy:

ZAUMER: 

Wuba vs. NoName

Wuba je tým o kterém se admin tým v průběhu základní části rozhodoval, zda mu udělí Wild Card a myslím, že už tento samotný fakt hovoří o tom, co od nich očekávat. Jsou to dominantní celek a za celou dobu základní stage dokázali ztratit pouze 2 mapy. NoName jsou oproti nim relativní nováčci a jako tým se složili skrz náš MagnaDraft. Jejich postup do Play-Off je podle mě sám o sobě úspěch. Co se týče prvního zápasu tak budu věřit statistikám a myslím, že Wuba si cestu do finále postráží.

Comeplay vs. INAE Lutea

Druhý match bude mnohem větší drama. ComePlay i INAE Lutea jsou na svůj tier kvalitním týmem a jejich hlavní zbraní je podle mě sehranost. Kluci se znají a hrají spolu nějaký ten pátek. Kdybych si musel tipnout vítěze, řeknu ComePlay. Tým teď připsal do druhé půlky Knedla, který už hrál předchozí season a hlavně nesmíme zapomínat na vycházející hvězdu T3 – Mouse. Zejména na Phaře je tento hráč většinou klíčově rozdílovým. 

CARHAS: 

Wuba vs. NoName

Wubalubadubdub projel Tier 3 jako nuž máslem. Jen dvě ztracené mapy za celou sezonu pasuji tento tým jednoznačně na výherce Tier 3 ligy, NoName to budou mit opravdu těžké. Ale je to play-off a to je vždy nevyspytatelné a muže se stát cokoliv.

Comeplay vs. INAE Lutea

Tento zápas považuji za nejvíce vyrovnaný v tomto bloku play-off. Tito sousedé v tabulce měli vždy vyrovnané zápasy a rozhodovaly maličkosti. I když je to zápas Tier 3, osobně jse na něj nejvice těším.

 

Následovat bude ve čtvrtek 14. 2. 2019 prostřední tier, Challengers League a možná také nejvyrovnanější soutěž V4 Winter Stage. Něco víc o playoff TIER 2 najdete v předchozím článku nebo ze záznamů na Twitchi.

K playoff TIER 2 se samozřejmě vyjádřil také ZAUMER s Carhasem a k jejich analýze netřeba co dodávat. Rozhodně to bude stát za to:

ZAUMER: 

Frontline vs. Beeswarm

Duel Maďarska s Českem nikdy nedopadl v historii OW moc dobře. Vzpomeňme si např. na LANku v Trnavě kde se bedny vítězů zhostily téměř pouze maďarské týmy. Doby slavného, maďarského OW jsou ty tam, ale Frontline ještě stále žije. Tým složený ze starších hráčů, kteří tuto slavnou éru pamatují + nováčci mezi nimiž je i jedna z největších maďarských streamerek OW. Rozhodně kvalitní sestavička, která je už od počátku T2 nebezpečným favoritem. Na druhou stranu Beeswarm byl tým, který každý hrozně podceňoval a už na začátku je posílali do T2, no a koukejte na ně. Je to jeden z nejstabilnějších týmů na československé scéně a možná i proto bych si přál aby ukázali bojovnost a třeba i nějaké to překvápko. Kluci na to rozhodně mají a myslím, že bude dost záležet na tom jak se připraví, nicméně Frontline jsou zde nejen papíroví favorité, ale i jejich hráči mají v průměru vyšší ranky.

 Indigo Midnight vs. Inaequalis Corax

Jeden z nejvyrovnanějších, ne-li nejvyrovnanější zápas V4 Winter Stage. Tady bude velmi těžké tipovat. Polský mistr OverOmnic League IM je šestka hodně zkušených a talentovaných hráčů. V druhé půlce sice prošli drobnou změnou v sestavě, ale na výkonu jim to příliš neubralo. INAE Corax je zase nejtěžší želízko od INAE a s posilami z T1 se mohou měřit s kdejakým týmem. Opravdu hodně close match, který budou možná rozhodovat i tiebreakery.

CARHAS: 

Frontline vs. Beeswarm

V tomhle zápase jednoznačně favorizují madarský tým, první místo v Tier 2 plus minimum map ztracených v pruběhu ligy. Tím neříkám, že Beeswarm nemá šanci, protože několikrát ukázali hrát s top týmy vyrovnané zápasy.

Indigo Midnight vs. Inaequalis Corax

Jako českému komentátorovi je mi blíže INAE, česká esportová organizace, která je mezi náma již několil let. Ale dokáží zastavit rozjetý polský tým? Další velice vyrovnaná dvojice. Tady si opravdu nebudu tipovat vítěze. Jeden za zápasu kde rozhodnou maličkosti.

Na závěr a samotný vrchol zimní V4, přichází TIER 1 a to 19. 2. 2019. Ti nejlepší z nejlepších dokázali vydržet a dobojovat až na závěr série. Liga byla velmi vyrovnaná, ale týmy nestáli jen proti sobě. Mnohem větší bitvu sváděli hráči ve vlastních řadách a některé týmy do playoff ani nedošli. Ostatně více se dozvíte v předchozím článku nebo ze záznamů na Twitchi.

Samozřejmě nebude chybět analýza komentátorů:

ZAUMER: 

nEophyte vs. 1Digits

V druhém zápase uvidíme zase vyrovnanou bitvu o postup do finále. Bude to možná úplně nejzajímavější zápas celé Winter Stage a já věřím, že jediný český T1 zástupce postoupí.

Pogchampik Totalny vs. Gunrunners

První zápas bude jednoznačná zničovačka ve prospěch Pogchampiku. Obávaný polský super tým dokázal porazit téměř všechny T1 týmy a Maďaři z GRS teď naopak čelí organizačním problémům. Kdoví zda vůbec nastoupí.

CARHAS: 

nEophyte vs. 1Digits

Tento zápas mezi českým týmem a polským protivníkem mirně favorizuji nEophyte. Díky dlouhodobým výsledkům v lize plus sehranosti týmu který na československé scéně působí prakticky od samotného začátku kompetitivní scény. Samozřejmě v českém týmu proběhly změny v sestavě v průběhu jejich existence, ale vždy doplnění proběhlo bez větších problému. Polský tým muže překvapit, maji zkušené hráče a dokázaly ne jednou pořádně pozlobit favority.

Pogchampik Totalny vs. Gunrunners

Tady asi nemusíme psát kdo je obrovským favoritem jak tento zápas tak i celkové ligy. Ano je to polský tým ze skušenostmy s World cupu. Gunrunners zde opravdu mohou  jen překvapit.

 

A co vy? Máte už svého favorita? Napište nám do komentářů, kterému týmu fandíte, na který zápas se těšíte a kdo si podle Vás odnese trofej nejužitečnějšího hráče?

 

A nezapomeňte, v úterý 12. 2., ve čtvrtek 14. 2. a další úterý 19. 2. od 18:00, se na Vás budeme těšit na MAGNA TV!

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!