Rozhovor: Vojáci Štěstěny

Zdravím Vás přátelé a příznivci Magny.

Já, Noční Jezdec, Vám přináším další článek ze hry World of Tanks. Pohodlně se usaďte a nezapomeňte nám na závěr nechat zpětnou vazbu a Vaše názory.

Dne 4.2.2019 byla zakončena akce, tedy event chcete li s názvem „Vojáci štěstěny„.

tato akce začínala 21. ledna a do 4. února v ní soupeřily klany z celé Evropy, za cílem jediným a to získat co možná nejvíce lidí na odměnu v podobě odměnových tanků X. úrovně.

I já osobně jsem se tohoto eventu zúčastnil. I když mi odměna proklouzla takřka mezi prsty převládají silně pozitivní myšlenky při ohlédnutí se za nepříliš úspěšnou akcí. Pro mě osobně byl tento event strašně náročný.

1) protože jsem přišel do nového klanu kde jsem moc lidí neznal.

2) Každý večer po dobu akce od 18:45 kolikrát i do 0:30 i déle jedna bitva za druhou. Nejednou jsem si už říkal že se na to vykašlu ale vidina odměnového tanku mě hnala dál a dál. Bohužel to nevyšlo ale nevěším hlavu snad se to povede příští rok.

Ale dost o mě! Připravil jsem si pro Vás žebříček 10ti nejúspěšnějších česko-slovenských klanů pro výše zmíněnou klanovou akci, zakončenou rozhovorem s velitelem 2. nejúspějšnějšího klanu Česka a Slovenska.

Československé klany se dle mého názoru doslova rvaly jako lvi a i díky tomu jsme měli 11 klanů v top 100 a další opravdu těsně za touto hranicí což v konkurenci Němců a Poláků není vůbec snadné.

Právě za tato umístění náleží Československé klanové scéně ohromný respekt. No a nyní se podíváme na tabulku nejúspěšnějších CZ/SK klanů.

A jak jsem již sliboval přikládám zpověď hráče z 2. nejúspěšnějšího klanu a to klanu PERL

Na otázky mi odpovídal sám velitel klanu, hráč známý pod nickem PsychopatDJEuly

V první řadě bych se rád dozvěděl pár věcí o Tobě, tak se do toho pusťme.

Proč si začal hrát World of Tanks, co  tě na této hře tehdy zaujalo a kdo nebo co tě ke hře přivedlo?                                                                                                                                                 

K World of Tanks mě přivedl tehdy můj kamarád ze základní školy. Vždycky o přestávkách jsme se bavili o tom, co kdo hraje a jednou mi řekl že hraje „ wotko “  a tak jsem si tu hru našel, stáhl a začali jsme hrát spolu čety.

Co považuješ za svůj osobní největší osobní úspěch v této hře ?

To je docela těžká otázka, je to už několik let, co se této hře aktivně věnuji a je těžké vybrat svůj největší úspěch. Můžou to být úspěchy mého týmu PerníčekLovers na turnajích ESL a portálu Grunex, případně moje omarkované X tanky, které zabrali dost času, nebo to, kam se klan PERL za rok a půl dostal.

Máš za sebou spoustu zkušeností z nejrůznějších klanů co považuješ za svůj největší úspěch z pohledu klanové scény ?

Mým největším úspěchem na klanové scéně je poslední klanová kampaň, kde jsme konečně potvrdili, že můžeme bojovat s top klany a ty klany, to proti nám nebudou mít zadarmo.

Ještě by se slušilo doplnit, že největší zkušenosti jsem získal v klanu THEOS, kdo ví, kde bych teď byl, nebo jestli bych ještě vůbec tuhle hru hrál.

  1. února byl zakončen klanový event s názvem „Vojáci Štěstěny“ jak by si tuto akci zhodnotil ?

Mám za sebou snad už pátou nebo šestou kampaň a tahle kampaň byla nejlepší ze všech, myslím že 14 dní na kampaň je plně optimální než 30 co se hrálo dříve, je to tak akorát. WG se snaží stále každou kampaň posouvat někam dál, minulý rok přišli investice do bonusů, což dřív nebylo, tento rok si hráči mohli sami nakupovat bonusy pro osobní body slávy a nakonec i poté koupit bony, kredity nebo camo (kamufláže na tanky) a ono to docela funguje. Takže kampaň hodnotím určitě kladně a těším se na další kampaň a různá vylepšení jejího průběhu.

V kampani jste skončili na krásném 7. místě a  to z vás činí 2. nejúspěšnější klan Československé scény  co stálo za Vašim úspěchem ?

Popravdě jsem dost optimistický člověk, a tak jsem o tom tak přemýšlel před kampaní, jak bychom mohli skončit a popravdě, můj tip byl 13. -15. místo, takže ke konci, když už jsme si to tak počítali a věděli jsme že hůř než top 10 neskončíme, tak jsem byl příjemně překvapen.  Já si myslím, že v našem klanu hraje hodně velkou roli pozitivní atmosféra. Snažíme se přijít s dobrou náladu a odejít ještě s lepší, proto jsme se ani za 3 kampaně nikdy nijak drasticky nepohádali, aby se rozpadl klan, nebo odešlo více hráčů najednou. Dalším úspěchem byla určitě aktivita, neměli jsme problém složit 5 týmů najednou, což znamená, že bylo v jednu chvíli aktivních 75 lidí ze sta. V neposlední řadě jsou „úspěchem“ nabyté zkušenosti velitelů, protože taktika je základ bitvy, pak už je to jen o dalších rozkazech a schopnostech hráčů .

Vzhledem k tomu, že klan PERL nabírá na zvuku, plánujete rozšíření klanu o další divize popřípadě nějaké další plány do budoucna ?

Momentálně neplánujeme rozšíření klanu o další divize, já jakožto velitel v tom nevidím žádné +, spíš akorát starosti, vyhovuje mi to tak, jak to je. Časem chceme dobrat další hráče, kteří se stanou jádrem klanu a třeba dosáhneme ještě větších úspěchu. Všechno uvidíme teprve časem.

Co by si vzkázal začínajícím hráčům kteří se třeba budou chtít časem ke Tvému klanu připojit?

Určitě, aby měli chuť hrát, často se v těchto klanech stává, že sem hráči chodí pouze pro klanové zálohy, neúčastní se klanových aktivit a po nějaké chvilce když jsou vyhozeni, jdou do dalších klanů a tam dělají to samé, proto každý kdo chce být součástí takového klanu, měl by vědět, co chce a jestli vůbec do toho klanu jde za účelem nějaké pomoci nebo jen využívat zálohy. 

Na závěr pár otázek ohledně hry jako takové.

Jaký je Tvůj osobní názor na vývoj WoT od doby kdy jsi začal hrát do teď a co považuješ za zlomový update?

Jako každá hra, především ta multiplayerová se musí nějakým způsobem vyvíjet a přinášet novinky pro hráče. Za mě osobně to byl update, kdy se kompletně změnila grafika celé hry a další parametry, upravili se některé mapy a mnohé další věci…

Jsou podle Tebe dané změny které se ve hře udávají spíše k lepšímu a co by podle Tebe bylo potřeba změnit?

Nikdy se nepovede vše na 100% a je tomu tak i u změn ve WoT. Za mě však ty zlepšující se věci převažují nad těmi nepovedenými. Co změnit? Určitě MM, to se mnou bude souhlasit každý hráč WoT.

Nedávno vyšla aktualizace 1.4 jak tento patch hodnotíš a má podle tebe ještě WoT potenciál růst ?

Osobně nějak ty patche neřeším, přečtu si co nového má do hry přijít a to je asi tak vše, co se týče růstu WoT, tak věřím že WG dokáže ještě s něčím přijít a překvapit nás, jestli negativně nebo pozitivně to je ve hvězdách.

To by odemne bylo pro tento článek vše. Rád bych poděkoval Eulymu za skvělou spolupráci při vyplňování dotazníku a popřál jemu a jeho klanu mnoho štěstí, dlouhého setrvání a co nejvíce vítězných bitev.

No a s Vámi milí čtenáři se prozatím loučím, mějte se nejlépe jak umíte a u dalšího článku na viděnou.

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!