MAGNA ROK 2018

Magna zažila v r. 2018 ohromný převrat. Díky tvrdé práci si nás všimlo několik partnerů a my tak mohli zorganizovat a zrealizovat hned několik bezprostředních eventů podporující esports. Jak to všechno dopadlo a co to pro Magnu znamená?

Rok 2018 byl pro naši organizaci zatím jednoznačně nejlepší! Nejenže jsme konečně pokročili k bezprostřední podpoře esportu, ale dostali jsme možnost růst a to je zřejmě úplně nejvíc. Hned v úvodu se tedy rozhodně sluší poděkovat Vám a našim partnerům, bez kterých by se to uskutečnit nemohlo. Ceníme si každého jednoho sledujícího projektu MAGNA TV, každého jednoho hráče naší ligy, návštěvníka eventu, který jsme spolupořádali nebo jen náhodného kolemjdoucího, který nás motivoval milým slovem a projevením důvěry. Bez Vás bychom neměli pro koho tvořit a práci, kterou jsme do projektů vložili, by neměl kdo ocenit. Největší dík patří divákům a lidem z širší veřejnosti, kteří se naší neziskovou organizaci rozhodli podpořit nějakou korunou. Ať už to byli subscribeři, donatoři nebo ti z Vás, kteří si koupili některou z věcí s našim logem. Vy všichni jste nás podpořili a také díky Vám jsme byli odhodlaní pokračovat.

Vytvářet content takových rozměrů stojí čas i peníze a tak jsme samozřejmě neskutečně vděční sponzorům, se kterými jsme letos spolupracovali. Kromě staré známé Radhuzy to letos byly také značky jako X Diablo, X Play, Genesis, Microsoft, Red Bull, INTEL, Razer, Werk Arena nebo Hokejový Klub Oceláři Třinec.

K tomu abychom Vám celý rok bez problémů přinášeli, jeden z nejlepších esport contentů v republice, je zapotřebí také partnerství. Partneři jsou pro nás subjekty, se kterými si vzájemně vypomáháme a bez kterých bychom si některé věci dnes již ani nedokázali představit. Nejčerstvějším a zřejmě i nejpodstatnějším partnerem pro rok 2018 se nám stal Twitch, největší multimediální platforma pro živá vysílání na světě. V tomto roce však partnerů přibylo víc a vedle známých subjektů jako Discord, Blizzard nebo EA, přibyly také tvůrci Gwentu – CD Projekt Red nebo mladíci z ESA – Esports Student Association. V neposlední řadě patří dík i mediálním partnerům, kteří se pro tento rok rozrostli do neuvěřitelných rozměrů a kromě nejrůznějších magazínů a portálů z prostředí esportu jsme letos navázali spolupráci také se stránkami Sport a vše kolem něj, který se zatím specializuje zejména na tradiční sporty (k čemuž esports, jak víme, nemá daleko :)). No a na konec dík také youtuberům a streamerům, se kterými spolupracujeme.

A teď se pojďme podívat, jak u nás probíhal rok 2018 a co všechno jsme pro Vás s našim týmem připravili!

LEDEN – V4 Overwatch Series dostává zelenou!

Po předturnajích a několika měsíců připrav a shánění sponzorů konečně, v lednu 2018 dostává V4 Overwatch Series zelenou od nás a partnerů. Začíná příprava dosud největší Overwatch akce střední Evropy! Klasické streamy jsou přesunuty na druhý kanál MagnaPUB a Magna TV začíná sloužit hlavně k esports contentu.

ÚNOR – MagnaPUB a příprava V4.

V únoru jsme vyhlásili velkou soutěž na PUBu, našem komunitním kanále. Zároveň se nám tam podařilo hitnout 500 sledujících a tým streamerů se začal rozrůstat. Do toho všeho byly samozřejmě spuštěny přípravy na V4 Overwatch Series a vyjednávání s majitelem frenčízy, Blizzard Entertainment. Naštěstí jsme našli společnou řeč a díky tomu jsme získali nejen licenci na náš turnaj, ale také exkluzivní licenci na komentování druhé nejprestižnější ligy Overwatch Contenders.

BŘEZEN – V4 Overwatch Series Inaugural Season.

Březen se opět nesl v duchu V4, která spustila registrace i svůj web. Na TV jsme Vám začali přinášet podcasty se známými hráči Overwatch scény a evropské Contenders začala základní částí, kterou jsme na TV komentovali v češtině.

DUBEN – Kvalifikace do ligy jsou spuštěny!

Kvalifikace do V4 Overwach Series byly spuštěny hned počátkem dubna a vzhledem k mohutné účasti, byla liga také rozšířena o jeden tier navíc. Veškerý obsah na TV byl věnován kvalifikacím, na MagnaPUB probíhaly klasické, tématické streamy.

KVĚTEN – Twitch Partnership!

Liga v Overwatchi pro státy Visegrádu začala 1. 5. 2018 a krátce na to jsme byli kontaktováni Twitchem s nabídkou exkluzivního partnerství pro naši organizaci. Obrovský milník byl trochu potlačen ještě větší událostí a to oznámením grandfinále V4 ligy, tedy třineckým Red Dragon Tournamentem jehož součástí bylo naše finále. Kromě těchto všech událostí a pravidelného vysílání naší ligy, přišlo také na finále Contenders. Realizační tým Magny se na nějakou dobu „přestěhoval“ do třinecké Werk Areny aby začal s aktivní, technickou přípravou celé akce. Nelenili ani naši grafici, kteří měli plné ruce práce s pozvánkami a propagačními materiály. Ocelářům jsme dodali pomocnou ruku v rámci propagace cílové skupiny. Jednání se školami a influencery nebo spuštění FB stránky Red Dragon. Tohle všechno byl náš program na květen a dodnes nevím, jak jsme tento měsíc přežili. Nejspíš díky Vám!

ČERVEN – Red Dragon Tournament

Počátkem června vrcholily přípravy Werk Areny, rozhovory v České Televizi a Rádiu Čas. Brzy na to vypukla obrovská akce, jíž jsme byli součástí a nechali v ní půl duše. Akce dopadla pro Magnu naprosto výborně a velký dík patří zejména našemu realizačnímu týmu, který si premiéru v takovýchto rozměrech nenechal ujít a odvedl obrovský kus práce. Motivace v podobě partnerství s hokejovým klubem třineckých Ocelářů nás nakopla do dalších dní.

ČERVENEC/SRPEN – Okurková sezóna

Když se řekne okurka, většina z nás si vybaví nic nedělání a stagnaci. Opak byl však pravdou. S Magnou jsme věnovali celý červenec i srpen novým výzvám a hlavně nové formě naší organizace. Společně jsme plánovali, počítali a během toho stále tvořili content na Twitchi. Letní prázdniny jsme využili k tvorbě nového webu, grafické prezentace, propagačním a prezentačním materiálům.

ZÁŘÍ – Nová Magna a návrat starých streamerů!

Jako každý rok i letos bylo září měsícem novinek. Nový web a grafická prezentace, návrat starých streamerů Nebriona, Darwyho, Goofyho, ale také příchod nových tváří na kanál MagnaPUB. Do toho jsme pro Vás rozšířili počet SUB ikonek a odznaků, oznámili příchod nové sezóny V4 Overwatch Series a pustili se do jejich příprav. Stejně tak jsme spustili přípravy na FOR GAMES, největšího herního veletrhu v Česku, jehož jsme letos byli součástí.

ŘÍJEN – V4 Overwatch Series 1. season a kvalifikace!

Druhý měsíc v novém školním roce byl okamžitě započat kvalifikacemi na V4 ligu. Díky spolupráci s polskou sekcí Overwatche se liga rozrostla o velký počet hráčů a kvalifikace tak dohromady čítaly něco kolem 50ti týmů. Pravidelný content na webu, twitchi nebo fb je už samozřejmostí, říjen byl však specifický také díky For Games. Navázali jsme spolupráci se studentskou asociací esportu a společně uspořádali doprovodný program stánku Natec Genesis. Celý event je k dohledání v našich záznamech a vidělo jej již více než 30.000 z Vás! Krásná práce realizačního týmu Magny, ale také ESA. Rozhovory s CzechCloudem, profesionálními fifaři Rozsim (Trenčín) a TheJohny (Sparta Praha) a dalšími osobnostmi herní či esportové scény.

LISTOPAD – Přednáška na VŠB

Kromě toho, že se liga rozjela v plném proudu, Magna měla také možnost přednášet na univerzitní půdě. Konkrétně Šimon „ZAUMER“ Wlosok a jeho přednáška na téma Multimediální platformy v esportu měla velký úspěch. Simultánně k tomu proběhla také spolupráce s Red Bull a jejich M.E.O. Clash Royale. Klukům od energy jsme pomohli nastavit produkci a poskytli i ctěný komentář ke hře samotné. Ať už to byla VŠB nebo ČVÚT, obě univerzity byly spokojeny a Magna taktéž.

PROSINEC – Konec roku a první půlky V4

Prosinec byl měsícem ukončování. Končila nám první půlka V4 ligy a k tomu nový rok. Obrovská vánoční soutěž na našem facebooku vyvrcholila po Štědrém dni a během svátků se většina z nás věnovala svým rodinám. To ovšem neznamená, že bychom zaháleli. Rada starších v prosinci usedla aby si ujasnila kam by měla Magna směřovat a kolik úsilí věnovat do nového roku. Nebrion už trochu naťukl v rámci svého novoročního projevu na Magna TV, který naleznete v záznamech. Těšíme se na 2019, který bude ale plný změn. Pro některé pozitivní, pro některé negativní, ale nezoufejte, vše se v pravý čas dozvíte.

 

Ještě jednou děkujeme za Vaši přízeň během celého roku. Do nového roku Vám přejeme hodně štěstí a hlavně zdraví. Buďte na sebe hodní, zlý umí být totiž každý.

 

 

 

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!