Red Dragon Tournament – Shrnutí!

Zhruba před 14 dny se uskutečnila jedna z největších esport akcí v ČR. Hostitelem byl profesionální, hokejový klub Oceláři Třinec a jejich moderní stadion Werk Arena. Jak samozřejmě víte, Magna byla součástí celé akce a to hned z několika důvodů. Pojďme si společně shrnout celý RDT včetně naší práce!

8. – 10. 6. 2018 se uskutečnila obří gamingová akce v Třinci, Werk Areně. Naše Magna se však angažovala již mnohem dřív a RDT tak pro nás bylo vyvrcholením několikaměsíčního snažení a organizace Overwatch eventů.

V4 Overwatch Seriespic1

Již v roce 2017 jsme spustili projekt s názvem V4 League. Projekt měl sloužit jako esport liga hry Overwatch, pro státy V4 a všechny zkušenostní úrovně. První předturnaje daly jasně najevo potenciál soutěže a tak jsme se rozhodli v ní pokračovat a posunout na další level. Náš esport manažer a jednatel Šimon „ZAUMER“ Wlosok věnoval několik měsíců jednáním se sponzory a potenciálními partnery ligy, za účelem poskytnutí, co nejlepšího zázemí pro ligu a její hráče. Netrvalo dlouho, slovo dalo slovo a V4 Overwatch dostal oficiálně zelenou!

Začala dlouhá jednání s Blizzardem o formátu ligy a poskytnutí požadované licence. Společnými silami jsme vypracovali konečný formát a V4 Overwatch Series mohla začít. Velký dík patří našemu V4 týmu, dvojici hlavních adminů Zdeněk „PADIS“ Pazourek a David „CzDav3“ Tichý, kteří se ukázali jako schopní organizátoři. Stejně tak musíme poděkovat a vyzdvihnout naše maďarské kolegy, kteří s námi celou dobu aktivně spolupracovali.

I přes slabou propagaci česko-slovenských, herních portálů a bohužel naprosto nulovou podporu české stránky Overwatch se do V4 kvalifikací přihlásilo více jak 300 hráčů z Česka, Slovenska, Maďarska i Polska. Liga se tímto zařadila k jedním z největších esports událostí v Česku a na Slovensku a my Vám za to děkujeme! Stejně tak děkujeme Ocelářům, kteří si brzy všimli úspěšného startu naší soutěže a nabídli nám účast na jejich nultém ročníku Red Dragon Tournament.

Red Dragon Tournament

Baner_Red_Dragon rozměr

Prostředí druhé nejmodernější haly Evropy a angažovanost profesionálního, sportovního klubu nás oslovilo natolik, že jsme s účastí grandfinále V4 souhlasili a začali s přípravami.

Součástí RDT byla také hlavní část v podobě obrovsky dotovaného turnaje v Gwentu, do kterého byla pozvána největší světová špička, nebo exhibice vysokých škol – VŠB Ostrava a VUT Brno, jejíž přípravy v rámci Overwatche jsme se rádi zhostili.

Největším tahákem pro lidi byl však doprovodný program. Lidé ze širokého okolí, měli možnost vyzkoušet si nejnovější technologie, virtuální realitu, počítače, periferie, konzole, nebo si zahrát s profesionálními hokejisty. To a mnohem víc nalákalo do Třince tisíce lidí a přestože to možná z pohledu diváka na streamu nevypadalo, na kostku během Overwatche v jednu chvíli koukalo i několik stovek z nich. Naše V4 OW Series byla brána jako „hlavní složka zábavy“ na nultém ročníku RDT a myslím, že jako taková účel rozhodně splnila. Lidé v Aréně byli nadšeni, fandilo se a i na hráčích samotných šlo mnohdy vidět, jak je atmosféra Werk Areny pohltila.

DSC_0204

S Magnou jsme kromě kompletního vedení V4 OW Series a přípravy grandfinále, zajišťovali také technické zázemí pro stream OW a Gwentu. Werk Arena se tak stala na víc jak 2 týdny našim novým domovem a přestože byl stadion vybaven prvotřídní technikou, jednalo se o techniku na přenos hokeje, nikoliv esportu. Přestože jsme s naší prací v rámci technického zázemí nebyli úplně spokojeni, s přihlédnutím na časový press a první zkušenost Magny v rámci tak obrovských prostor, jsme to zvládli obstojně a rozhodně bez větších chyb. Hlavní technik Magny Petr „Dellyrium“ Zahradníček odvedl velký kus práce, za níž mu náleží rovněž velký dík!

Aby toho nebylo málo zařídili jsme na nultém ročníku RDT také cosplay soutěž. Cosplayerů se na náš vkus nezúčastnilo mnoho, ale věříme, že za to může ne úplně dostatečná propagace akce jako takové a příště se třeba shledáme v mnohem větším počtu. Z cca 6 -8 cosplayerů vyhrál nakonec příznačný kostým Geralta z Rivie a my mu tímto dodatečně gratulujeme.

DSC_0292

Shrnuto a podtrženo

Red Dragon Tournament byla specifická akce, kde se střetlo hned několik nultých ročníků. Ať už to byla inaugural season naší V4 OW Series nebo nultý ročník samotného Red Dragonu. Obě tyto události, nezávisle na sobě, zažívaly svou premiéru a jako takové dopadly rozhodně úspěšně!

Doufáme, že jste si užili stream, absenci delaye (první česká akce bez většího delaye?) a dramatický komentář našich komentátorů Dalibor „Kony“ Konečný, František „Fredy“ Weiss, Šimon „ZAUMER“ Wlosok a analýzátor Jan „Šuna“ Šenkeřík.

Věříme, že sport s esportem se bude čím dál tím víc prolínat a Oceláři Třinec budou pokračovat v aktivní podpoře tohoto odvětví. V4 Overwatch Series bude pokračovat začátkem nového školního roku a to není vše, co pro Vás s Magnou chystáme. Můžete se těšit na více turnajů na hlavním kanále, nové streamerské tváře na PUBu, nový web a spoustu dalšího. Děkujeme za přízeň, toto je jen začátek!

Vaše Magna

IMG_1599

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!