Play-off Contenders začíná již dnes!

Podařilo se nám získat další exkluzivní smlouvu na vysílání druhé nejprestižnější ligy v Overwatchi, evropských Contenders.

Do třetice všeho dobrého nastupujeme již dnes s komentovanými přenosy EU Contenders pro Česko a Slovensko. Všichni tuzemští nadšenci tohoto sportu jistě jásají neboť třetí sezóna Contenders je velmi výjimečná. Hned dva čeští hráči se dokázali probojovat do play-off a není to nikdo jiný než Tomáš „Ex0rath“ Kotačka v barvách italských Samsung Morning Stars a nově také hvězdný Mirda Hájek, kterého můžete znát pod přezdívkou Sardis. Ten našel angažmá také v italském klubu HSL Esports a jejich premiéra v Contenders dopadla již nyní velmi úspěšně. Dostat se do play-off v konkurenci takto kvalitních týmů není jen tak. Oba čeští představitelé však dokázali, že na to mají a opět trochu zviditelnili tu naši malou zemičku ve světovém poli esportu. Za vše klukům děkujeme, to hlavní je však teprve čeká.

Již dnes se nám na Magna TV představí první zápasy z čtvrtfinále třetí sezóny EU Contenders a tady je už rozpis zápasů:

Sardise a jeho tým dnes čeká duel proti prvnímu ze skupiny B – One.PoinT. Tento tým se skládá z velmi zkušených hráčů a jejich první místo ze základní části rozhodně není náhoda. Jména jako GetAmazed, Hqrdest nebo SuperPlouk můžete znát z francouzského týmu Eagle Gaming, který vyhrál druhou sezónu Contenders. Portugalská dvojice Horthic a Phatt jsou potom jedni z nejstarších, kompetitivně hrajících hráčů Evropy. Sardisovi budou v duelu hodně nahrávat jeho francouzští spoluhráči, kteří mají s první zmiňovanou, nepřátelskou trojicí bohaté zkušenosti. Týmu HSL přejeme hodně štěstí neboť hned jejich první duel bude zkouškou ohněm.

Zaumerova predikce: V tomhle zápase budu klasicky trochu naivní a budu věřit klukům z HSL Esports i přesto, že 1P jsou favority.

 

Na druhý zápas je dnes připravena známá dvojice Gigantti a Hurricane. Finští Gigantti stejně jako Brittish Hurricane (farmářský tým London Spitfire) již dokázali vyhrát. V pre-season Contenders skončili na prvním místě Team Gigantti, v první sezóně pak profesionálové z Brittish Hurricane. Letos se jim však nedaří tak jako předchozí roky a nová krev v evropské soutěži jim pěkně zavařila základní část. Z tohoto důvodu se nám hned na úvod potkávají dva veteráni favorité a protože se jedná o play-off, postoupit může pouze jeden.

Zaumerova predikce: Gigantti byli vždycky sázka na jistotu a myslím, že dnes tomu nebude jinak. Hurikáni jsou kvalitní tým, který prošel celou řadou změn, ale Finové ukázali již ve skupině mnohem stabilnější hru. Pokud Hurricanes nevytáhnou nějaké skryté trumfy z rukávu, vítězství připadne Teamu Gigantti.

Třetí zápas se uskuteční hned zítra a v ohni bude tentokrát české želízko jménem Exorath. Ten si s týmem Morning Stars vybudoval jasnou dominanci a aspiruje na první místo v celých Contenders. Po základní části dostali navíc, statisticky nejslabší tým Shu’s Money Crew (bývalí That’s a Disband) a celkový los jim přeje též. Nezbývá než věřit, že se Exorathovi s jeho týmem povede dostát našich nadějí a celé Contenders vyhrají. První zápas by pro ně měl být formalitou.

Zaumerova predikce: Tady je jasným favoritem Exorathův tým. Money Crew má zkušené hráče, ale Morning Stars jsou podle mě trochu jiný level. 

 

Poslední zápas čtvrtfinále nás čeká duel Angry Titans vs. Winstrike Team. Severští hráči proti ruským. Oba týmy mají bohaté zkušenosti z Overwatche ale i soutěže jako je Contenders. Oba týmy mají za sebou silnou organizaci, kterou nechtějí zklamat a rozhodně to bude jeden z těch vyrovnanějších zápasů.

Zaumerova predikce: Možná to bude znít zvláštně, ale věřím ve výhru Winstrike. Hlavně jim to dost přeju. Dostali se hrozně daleko každou sezónu Contenders a ještě nikdy do finále. Vždy těsně před finále narazili na jeden z nejlepších týmů, který je pak většinou těsně porazil. Jasně, AT jsou vícemistři z druhé sezóny a všechno kolem, ale ruský tým mi přijde hrozně talentovaný a myslím, že jejich čas přišel s třetí sezónou. Ve skupině se jim zase tolik nedařilo, ale play-off vystrčí růžky. 

 

Nezapomeňte, že první dva zápasy nás čekají již dnes a to přesně od 18:00 CET. Další průběh play-off bude pokračovat následujícími dny tzn. středa, čtvrtek (semifinále) a pátek (finále) vždy ve stejný čas. No a kdo pro Vás bude třetí sezónu komentovat? Není to zřejmě žádné překvapení neboť mikrofonu se opět chopí stálice. FREDY, CARHAS, ZAUMER a SAPPY. Tato čtveřice Vás bude provázet svým hlasem po celou dobu vysílání. Budou komentovat, analyzovat, ale hlavně spolu s Vámi fandit týmům HSL Esports a Samsung Morning Stars.

Věříme, že Češi předvedou krásnou hru a budeme jim držet palce k co nejlepším výsledkům.

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!