Netflix pro videohry?

V poslední době se téměř každá velká technologická firma snaží nějak prorazit do gamingu.
A v roce 2019 se zdá, že největším tahákem jak v herním světě zabodovat bude příprava velké herní knihovny jež by se pravidelně předplácela a zároveň by byla přístupná na mnoha zařízeních bez potřeby herních počítačů či konzolí.

Jednoznačným příkladem tohoto trendu je „Project Stream“ od Googlu, který proběhl na konci roku 2018 a v lednu 2019, kdy vybraní jedinci mohli hrát hru Assassin’s Creed Odyssey přes tuto službu přímo na jejich prohlížečích bez potřeby drahých komponentů. Tento test proběhl v pořádku a tak dokázal, že herní Netflix není jen snem budoucnosti.
Ovšem Google prozatím officiálně neoznámil kam až bude chtít s jejich projektem zajít.

Další firma jež naskočila na tento rozjetý vlak je samozřejmě Amazon. Majitel Twitche údajně také pracuje na podobné službě. Pokud by se povedla, tak by totiž nejvíce pomohla právě streamerům, kteří v krátkém čase dokáží hrát několik různých her najednou.

Stejně jako Google se ani Amazon nepouští do žádných oficiálních prohlášení, ale zatím se nechali slyšet že: „Tuhle streamovací službu plánujeme nejdřív na rok 2020.“ O jejich plánech také napovídá nabídka pracovních míst, kde jedna pozice přímo říká: „Jedná se o vzácnou příležitost na pozici technického vedoucího na tvorbu základů obchodu s dosud nezveřejněnými AAA hrami.“ Odkaz: https://www.amazon.jobs/en/jobs/750897/lead-cross-platform-game-engineer )

Ve fázi alpha testování je i firma Verzion, která svou službu jednoduše nazvala Verzion Gaming a již běží na Nvidia Shield s tím že další krok by měli být Androidy.
Samozřejmě je tato aplikace stále v testování a tak obsahuje spousta much jako například fakt, že chybí možnost si danou hru uložit a tak po vypnutí musíte začínat od začátku.
Na druhou stranu jejich herní knihovna obsahuje již 135 titulů a to od Fortnitu přes GTA V až po God of War. Právě možnost hrát i jinak exkluzivní hry a ještě k tomu nepotřebovat leckdy opravdu drahá zařízení je asi na Cloudovém hraní to nejlákavější.

V roce 2019 by měl také naplno propuknout Project xCloud od Microsoftu, který byl ohlášen na E3 2018 a pak k němu v říjnu téhož roku bylo vypuštěno video:

 

https://www.youtube.com/watch?v=IzV_xrisMko

Ale podle uvedených informacích vypadá tento projekt jako více zameřen pouze na Microsoft a Xbox produkty.

Zdroj: The Verge

Nejnovějším přírůstkem do tohoto závodu je Apple. Díky stále klesajícím ziskům z prodeje iPhonů se zdá, že se tato firma zamýšlí nad svou budoucnustí a zatím to vypadá, že by se mohla ubýrat i gamingovým směrem. Jednání firmy s předními herními vývojáři za účelem vyvoření herního Netflixu potvrdilo hned pět na sobě nezávislých zdrojů. S velkým globálním pokrytím iPhonů a AppleTV tato možnost není zcela nemožná. Navíc v rozhovoru pro CNBC to lehce nastínil i CEO Applu Tim Cook, který prohlásil: „Tento rok budeme oznamovat novou službu. Bude toho mnohem víc, ale zatím Vám o těch věcech nechci nic říct.“

Kdo toto herní „zbrojení“ vyhraje je stále ve hvězdách, ale co tomuto novému směru říkáte vy hráči?

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!