Donald Trump na Twitchi

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek 10/10/2019 založil a autorizoval svůj vlastní účet na platformě Twitch. Jeho první vysílání se týkalo kampaně v Minnesotě.

 

Marketingové kampaně v USA se berou velmi vážně, zejména pak ty politické. Za své to vzal i tým okolo současného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten se ve čtvrtek rozhodl založit Twitch kanál, zřejmě za účelem kampaně na mladší populaci, a dokonce má za sebou i své první vysílání. I přesto, že je Twitch hlavně herní doménou, svůj první livestream předvedl Donald v rámci kampaně v Minneapolis, Minnesotě. Svůj proslov vysílal živě bez toho aby svůj channel posdílel na Twitter nebo Facebook. I tak se mu na dvouhodinovém streamu nakumuloval krásný divácký peak 15.500 diváků.

Partnerství s Twitchem dostal Trump samozřejmě automaticky a k tomu má k dnešnímu dni již téměř 70.000 followerů. Video z jeho prvního streamu již přesáhlo 200.000 views a podle všeho to je teprve začátek.

Přirozená reakce marketingového týmu Donalda Trumpa vznikla na základě trendu amerických politiků. Trump není totiž jediný kdo vlastní Twitch kanál.. stejnou cestou se již vydali např. senátor Bernie Sanders nebo nový kandidát na prezidenta Andrew Yang.

Co říkáte na nový trend amerických politiků? Poroste díky tomu Twitch? Osloví politici nové spektrum voličů? Vyjádřete se nám v komentářích na FB, budeme rádi 🙂

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!