Sparta vstupuje do Esportu!

AC Sparta Praha se rozhodla, hned po Ocelářích Třinec, jako druhý sportovní klub v České republice vstoupit do světa profesionálního esportu! Chceš oblékat dres pražské Sparty? Je to jednoduché. Stačí se zúčastnit tří online kvalifikací a skončit mezi prvníma čtyřma. Cíl nad míru složitý, vzhledem k tomu, že tuto šanci si nenechá ujít celá česká scéna.

 

Sparta je prvním klubem Fortuna ligy, který se do esportu angažuje a za mě si myslím, že nebude ani posledním. Pokud nevíte co esports je můžeme se nechat poučit textem ze stránek Sparty Praha.

„eSport je elektronický sport ve formě hraní video her na profesionální úrovni. Mezi nejoblíbenější esportové žánry patří strategické hry (Starcraft II), akční hry (Counter-Strike: Global Offensive), sportovní hry (FIFA) a „Multiplayer Online Battle Arena“ hry (League of Legends, Dota 2). Současná forma eSportu se zrodila před patnácti lety, kdy došlo k profesionalizaci prostředí.“

A co vlastně bude hraní za Spartu obnášet? Je to jednoduché. V případě, že se Vám podaří projít přes síto kvalifikací a následného offline turnaje budete podroben názoru odborné poroty, která vybere hráče týmu Sparty. Pokud se toto vše podaří splnit, čeká na Vás měsíční plat, podpora materiální co se týče vybavení, ale také vstupů do nejprestižnějších turnajů.

 

Tuto aktivitu velmi ceníme a opravdu doufáme, že FIFA eSport se v naši zemi dostane na vyšší úroveň a aktivita Sparty by k tomuto mohla dopomoci. Budeš se i ty chtít stát profesionálem v tomto nejúspěšnějším českém klubu? Nebo bys radši zamířil do jiného týmu u nás nebo dokonce ve světě? V eSportu se angažují kluby jako Manchester City, PSG, Ajax Amsterdam, Legie Varšava a jiné…

 

TWITCH.TV/MAGNAPUB

(náhledový obrázek via AC Sparta Praha)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!