3E LEAGUE – Letní semestr zná vítěze

Liga vysokých škol pořádaná našim partnerem ESA – Esport Student Association tento týden ukončila letní semestr ligy v Hearthstone a League of Legends. Kdo vyhrál?

Celá liga se nesla v duchu dobré nálady a motta „od studentů pro studenty“. Ve hře byla celá řada originálních a zajímavých cen, ale ta nejdůležitější a zároveň nejprestižnější byla čest. Čest pro sebe a pro svou univerzitu. Jak říkají kluci z ESA – MakeYourAlmaMaterProud. Vzhledem k tomu, že celý projekt 3E League je teprve v začátcích, každý chce být prvním, univerzitním mistrem. Zatím je v rámci této soutěže možnost bojovat ve hrách League of Legends a Hearthstone, nově k nim však brzy přibudou další hry a tudíž i celá řada nových hráčů. Jestliže byste se rádi o projektu dozvěděli víc, studujete vysokou školu a máte rádi esports, určitě neváhejte navštívit stránky pořádající organizace ESA.

S Magnou na lize spolupracujeme a to zejména v rámci našeho projektu Magna TV. Skrze kanály Magna TV o lize informujeme a hlavně vysíláme její nejdůležitější části. Proto jsou také k dohledání záznamy z finále letního semestru u nás na Twitch kanále. Dost už bylo řečí, pojďme se podívat, jak to všechno dopadlo:

League of Legends

Lolko byla první hra, se kterou 3E League začala a možná si i pamatujete grandfinále zimního semestru u nás na Magna TV. Komentáře se tenkrát zhostil Mikolas s Lakartem, no a první zmiňovaný si vzal na paškál i letní semestr. Tentokrát měl k sobě hosta Huskyho a nutno podotknout, že bylo nejen na co koukat, ale také co poslouchat.

Do offline finále, které se odehrávalo v esports učebně na VŠB v Ostravě, se kvalifikovaly 4 brněnské týmy. Jmenovitě Team Solo Muni a imMUNIty z Masarykovy univerzity, Zero Two z Mendelovy univerzity v Brně a obhájci titulu, Holky z Techniky z VUT. Po několika strhujících bitvách dokázali zvítězit Zero Two z Mendelovy univerzity a tudíž král je mrtev, ať žije král! Obrovská gratulace této univerzitě a její reprezentaci. Druhé místo zůstalo Masarykově univerzitě a o zbytek se podělily týmy VUT a MUNI.

Celkové pořadí:

  1. Mendelova univerzita (Zero Two)
  2. Masarykova univerzita (imMUNIty)
  3. VUT/MUNI (Holky z Techniky/TSM)

Hearthstone

Karetní hra od Blizzard entertainment byla v letním semestru ligy novinkou. Nebyl však žádný problém naplnit kapacitu ani studentský klub U Kachničky v Brně, kde se odehrávalo LAN finále. Offline akce se zúčastnilo 8 hráčů z univerzit celé republiky a stejně jako League of Legends i Hearthstone byl komentován na Magně. Tentokrát se komentáře zhostil ZAUMER a nejlepší z nejlepších byli nakonec tito reprezentanti:

  1. Ecoo (VŠE Praha)
  2. Misaks (Univerzita Pardubice)
  3. Eveliss (Masarykova univerzita)

Obrovská gratulace všem zúčastněným a zejména těmto třem borcům.

Děkujeme ESA za dobrou organizaci a těšíme se na pokračování ligy 🙂

Jsme live! Přijď se podívat...
Momentálně jsme offline!